Pompa piaskowa do basenu

Pompa piaskowa do basenu jest najdoskonalszym sposobem na wyczyszczenie wody w basenie. Filtrowanie wody w naszym basenie jest niezwykle istotne. W internecie możemy nabyć pompy z różnorodnymi filtrami, np. papierowym. Natomiast pompa piaskowa do basenu jest jednym spośród najskuteczniejszych sposobów na wyczyszczenie wody we własnym basenie. Większość osób korzysta z pomp, jakie mają filtr papierowy. Nie jest on niewłaściwy, jednak filtr piaskowy jaki jest w pompach piaskowych jest mnóstwo skuteczniejszy oraz lepszy. Pozwoli on wyeliminować większość zabrudzeń, jakich wymiar jest większy od ziarnka piasku, natomiast również pozwoli na tłoczenie znacznej ilości wody na godzinę.

Pompy piaskowe

W wypadku pompy piaskowej, złożem filtracyjnym jest piasek/żwir o dobrej ziarnistości, wielokrotnie jest to rozdział pomiędzy 0,4-0,8 mm. Skażona woda z basenu, idzie poprzez pojemnik z piaskiem, na jakim skupiają się wszelkie zabrudzenia. Oczyszczona w ów sposób woda dochodzi do basenu. Forma ta jest niezwykle pomocna oraz gwarantuje duży stopień czyszczenia. Filtry piaskowe często ze względu na własną cenę poleca się przede wszystkim do basenów o trochę większych objętościach od 10 000 litrów.

Pompa piaskowa do basenu – wartości

Pompa piaskowa to narzędzie, jakie włączamy dokładnie do basenu. Ssie ona wodę, filtruje ją oraz wtłacza z powrotem do pojemnika. Elementem filtrującym w pompach piaskowych będzie piasek. Pompy o przeróżnej efektywności będą miały także różnorodną pojemność na filtr. Na jeden raz do pompy piaskowej możemy nasypać od 15 kg piasku (przy niezwykle małych pompach, do 3,5 tysiąca litrów na godzinę) do 35 kg (przy pompach o efektywności ponad 10 tysięcy litrów na godzinę).